Portál občana - přihlášení


Portál občana je služba úřadů. Jedná se o rychlý nástroj, jak si zařídit a zjistit různé věci, a nemusíte chodit na úřad. Elektronická výměna řidičského průkazu, výpis z rejstříku trestů nebo bodového konta řidiče a mnoho dalšího.

Přihlásit se k portálu občana můžete prostřednictvím Identity občana nebo datovou schránkou. Komunikujte s úřady online pomocí Portálu občana.

Stačí se do internetového prohlížeče zadat https://obcan.portal.gov.cz/prihlaseni. Tam si vyberete Identitu občana a naskočí Vám tabulka, kde si můžete vybrat možnost, pod kterou se chcete přihlásit. Nejjednodušší je možnost pomocí bankovní identity. To dovoluje již velké množství bank v České republice. Stačí, abyste měli aktivní přístupy pro internetové bankovnictví.

Přihlášení portál občana

Přihlášení Portál Občana - bankovní identita

Po kliknutí na Bankovní identitu si vyberete banku, ve které máte a používáte internetové bankovnictví. Na výběr je velké množství bank, které tuto službu již nabízejí.

Bankovní identita občana

Jakmile si vyberete svojí banku, naskočí Vám tabulka pro přihlášení do internetového bankovnictví. Například – na obrázku vidíte, že po kliknutí na Air Bank se Vám otevře přihlašovací stránka do internetového bankovnictví AirBank. Takto fungují všechny banka. Vy se jednoduše přihlásíte. Vyplníte si svoje přihlašovací údaje do banky, Váš login, přihlašovací jméno, heslo, většinou budete potvrzovat ještě přihlášení pomocí mobilního klíče.

Přihlášení občana, Identita občana, přihlášení pomocí bankovní identity AirBank

Portál Občana - všechny služby po přihlášení

Po přihlášení do Internetového bankovnictví se Vám již ukážou všechny možnosti, které máte na Portále občana.

 

Po přihlášení do Portálu občana, Identitou občana

Po přihlášení na Portál Občana vám stačí si jen vybrat službu, kterou chcete řešit a nemusíte chodit prezenčně na úřady.

Po přihlášení do Portálu občana, Identitou občana