mBank přihlášení


Moje nejoblíbenější banka mBank. Získala si mě jak snadným přihlášením k internetovému bankovnictví mBank tak samotnou mBank aplikací a celkovým moderním přístupem ke všem technologiím. Na úvodní stránce přihlášení se k mBank nenajdete žádné zcestné reklamy jako u Servis24. Nenajdete zde milion voleb a předvoleb a možností jako u nepřehledné Komerční banky. Prostě u přihlášení k mBank uvidíte jen tlačítko "Nové přihlášení" a drobný nerušící slider s novinkami pod kterým jsou také umístěny zásady ochrany a bezpečí (ze zákona).

 

Jak se přihlásit k mBank internetovému bankovnictví

Jako u všech ostatních přihlášení je potřeba nejprve navštívit oficiální webové stránky banky mBank na adrese https://www.bank.cz a v pravém horním rohu (ikdyž je mBank moderní internetovou bankou, zachovává určité zažité věci jako je přihlašovací tlačítko v pravo nahoře - za tohle velký palec hore) klikněte na přihlašovací tlačítko "Přihlášení" (přihlášení mBank internetového bankovnictví) a dostanete se na samostatnou stránku s loginem. Základem je vaše unikátní ID (číslo) a vámi zvolené heslo. Kliknete na "potvrdit" a tím vstoupíte do internetového bankovnictví mBank. Jak snadné.

 

mBank přihlášení - 2FA ověření

Trochu mi u mBank přihlášení chybí 2FA ověření pomocí SMS bezpečnostního klíče, které bych zde uvítal. Na rozdíl od Unicredit Bank a jejiho přihlášení pomocí generovaného a časově omezeného bezpečnostního čísla, které vygenerujete zase jen za použití mobilní aplikace ve vašem telefonu, kde než se k této aplikaci přihlásíte, tak procházíte dalšími zabezpečovacími pravidly jako je např. odsouhlasení vlajky státu, kterou jste dostali přiřazenou při zakládání účtu (jak debilní že? :D) .. tak mi připadá že přihlášení se k mBank je až příliš snadné a nezabezpečené.

 

*Pozn. autora článku: Útěchou mi budiš fakt, že na účtu mBank nemám věčně žádné peníze :D, protože věčně žádné nemám :D.


Zásady bezpečnosti mBank přihlášení

Pro přihlášení se k internetovému bankovnictví mBank, jakožto k jiným internetovým bankovnictvím důrazně doporučujeme s nikým nesdílet vaše identifikační údaje nebo číslo klienta a hesla. Ta samá upozornění o zabezpečení platí k přihlášení na mLinku internetového bankovnictví mBank. Nikomu nesdělujte PIN své kreditní karty a nikdy tento ani jiný PIN nenoste společně s kartou. Při přihlašování k mBank, ale také při zadávání PINu dbejte na to, abyste jej zadávali v bezpečí a nikdo jej nemohl přečíst.

 

mBank přihlášení

mBank přihlášení

Takto vypadá úvodní stránky přihlášení do internetového bankovnictví mBank.