Moje KB přihlášení


Komerční banka a její způsob přihlašování do internetového bankovnictví Mojebanka KB pouze prostřednictvím certifikátu banka propaguje jako "Zajistili jsme vám jednodušší přístup do internetového bankovnictví". Ovšem ruku na srdce, proč bych měl být v dnešní době omezen nějakým certifikátem vztahujícím se k počítači u kterého sedím. Mnohem lepší přístup mají moderní banky jako FioBanka, mBank apod., ke kterým se lze přihlásit odkudkoliv pomocí 2FA zabezpečení (tedy prostřednictvím ověřovací SMS) a jméne nebo ID a hesla. Nejsem omezen žádným souborem s certifikátem.

 

Nicméně, už se ani nedivím, že lidé takto přihlášení ke KB vyhledávají. Při vstupu na jejich webové stránky jsem byl velkými tlačítky upozorněn na "Vyzvednou nový certifikát" (to ukazuje vše - a to především na to, že lidé s tímto typem přihlášení se ke Komerční bance mají docela problém :D) a druhým tlačítkem "Vložit certifikát".

 

Bohužel Komerční Banku a jejich přihlášení k internetovému bankovnictví Moje KB nevyužívám a z pochopitelných důvodů ani nechci :D, ale jsme zde na webových stránkách o bezpečném přihlášení se k Moje KB a tak se tedy pustíme do popisu "Jak se přihlásit k Moje KB".

 

Moje KB přihlášení

Navštivte oficiální webové stránky k přihlášení Moje KB na adrese: https://www.mojebanka.cz/InternetBanking/ a pokud již máte vlastní certifikát zvolte položku "Vložit certifikát". V okně, které se po kliknutí otevře najděte svůj aktuálně používaný certifikát na svém PC nebo USB flash disku. Následně potvrďte výběr souboru. Certifikát se zobrazí v poli "Certifikát" na přihlašovací stránce. Následně zadáte své běžné používané heslo k certifikátu a přihlásíte se do aplikace Moje KB Internetového bankovnictví Komerční banky.


 

Moje KB přihlášení - UPOZORNĚNÍ A POZNÁMKA:

Při prvním přihlášení uložte svůj certifikát do webového prohlížeče. Certifikát je uložen v zašifrované podobě, nedochází tedy ke snížení bezpečnosti internetového bankovnictví. Svůj původní certifikát s vouboru si uložte na USB, abyste jej mohli přenést i na jiné počítače nebo použít v případě ztráty dat v prohlížeci při mazání historie prohlížeče.

 

*pozn. autora článku: tak teď abyste sebou nosili k telefonu ještě USB Flash disk :D

KB internetové bankovnictví - Moje KB přihlášení


Moje KB přihlášení

A takto vypadá přihlašovací úvodní stránka do internetového bankovnictví Komerční Banky s názvem Mojebanka.cz - Moje KB přihlášení.