Jak se přihlásit do Gmail


Jak se přihlásit do Gmail na počítači:

  1. Otevřete webový prohlížeč: Spusťte váš internetový prohlížeč (například Chrome, Firefox, Edge) na vašem počítači.
  2. Adresa Gmail: Do adresního řádku prohlížeče zadejte "www.gmail.com" a stiskněte Enter. Tím se otevře úvodní stránka Gmailu.
  3. Zadání Přihlašovacích údajů: Na úvodní stránce Gmailu se objeví pole pro zadání přihlašovacích údajů. Zadejte svou e-mailovou adresu, kterou jste použili při vytváření účtu Gmail, do pole označeného "E-mail" a poté klikněte na tlačítko "Pokračovat".
  4. Zadejte Heslo: Po zadání e-mailové adresy se objeví pole pro zadání hesla. Zadejte heslo, které jste nastavili pro svůj účet Gmail, a klikněte na tlačítko "Přihlásit".
  5. Přihlášení: Po úspěšném zadání e-mailové adresy a hesla budete přihlášeni do vašeho účtu Gmail a přesměrováni na úvodní stránku vaší poštovní schránky.

Jak se přihlásit do Gmail
Jak se přihlásit do Gmail, úvodní obrazovka v Anglickém jazyce

Jak se přihlásit do Gmail na mobilním telefonu:

  1. Otevřete Aplikaci Gmail: Na domovské obrazovce vašeho mobilního zařízení najděte ikonu aplikace Gmail (obvykle je to ikona s písmenem "M" na červeném pozadí) a klepněte na ni.
  2. Zadání Přihlašovacích údajů: Po spuštění aplikace Gmail uvidíte pole pro zadání e-mailové adresy. Zadejte svou e-mailovou adresu a klepněte na tlačítko "Další".
  3. Zadejte Heslo: Po zadání e-mailové adresy se zobrazí pole pro zadání hesla. Zadejte heslo, které jste nastavili pro svůj účet Gmail, a klepněte na tlačítko "Přihlásit".
  4. Přihlášení: Po úspěšném zadání e-mailové adresy a hesla budete přihlášeni do vašeho účtu Gmail a přesměrováni do aplikace, kde budete moci číst a psát e-maily.

Tímto byste měli být úspěšně přihlášeni do vašeho účtu Gmail, ať už na počítači nebo na mobilním telefonu.

Co je to Gmail?

Gmail.com je bezplatná webová služba poskytovaná společností Google, která umožňuje uživatelům vytvářet a spravovat své e-mailové účty. Spuštěna byla v roce 2004 a od té doby se stala jednou z nejpopulárnějších a nejrozšířenějších e-mailových služeb na světě.

K čemu slouží Gmail?

  1. Posílání a Přijímání E-mailů: Hlavní funkcí Gmailu je samozřejmě posílání a přijímání e-mailových zpráv. Uživatelé mohou komunikovat pomocí e-mailu s ostatními uživateli Gmailu nebo s uživateli jiných e-mailových služeb.
  2. Organizace E-mailů: Gmail nabízí různé funkce pro organizaci e-mailů, včetně štítků, složek, filtrů a archivace, což umožňuje uživatelům lépe spravovat svou poštu.
  3. Integrace s Dalšími Službami: Gmail je integrován s dalšími službami Google, jako je Google Drive, Google Kalendář, Google Keep atd., což umožňuje uživatelům snadno sdílet soubory, plánovat události a synchronizovat úkoly.
  4. Bezpečnost: Gmail poskytuje pokročilé funkce zabezpečení, včetně automatického filtrování spamu, detekce phishingových pokusů a dvoufaktorového ověřování, což pomáhá chránit účty uživatelů před kybernetickými hrozbami.

Kdo vytvořil Gmail?

Gmail je vyvíjen a provozován společností Google, která je dceřinou společností holdingové společnosti Alphabet Inc. Google je jednou z největších a nejvýznamnějších technologických společností na světě a nabízí širokou škálu produktů a služeb, včetně vyhledávání, cloudových služeb, sociálních médií a dalších.

Historie:

  • 2004: Gmail byl poprvé spuštěn jako testovací verze s omezeným přístupem a byl k dispozici pouze na pozvánku.
  • 2007: Gmail byl oficiálně zpřístupněn veřejnosti a začal nabízet větší úložiště pro e-maily.
  • 2012: Google představil redesign Gmailu a přidal nové funkce, jako je automatické třídění e-mailů do kategorií.
  • 2018: Gmail prošel dalším významným redesignem a přidal nové funkce, jako je režim "Confidential mode" pro zabezpečení citlivých e-mailů.
  • 2020: Google integroval Gmail s dalšími nástroji komunikace, jako je Google Meet, v reakci na zvýšenou poptávku po vzdálené komunikaci kvůli pandemii COVID-19.

Od svého zavedení se Gmail stal jedním z nejpopulárnějších e-mailových poskytovatelů na světě a jeho uživatelská základna neustále roste.