Datová schránka přihlášení jménem a heslem


Moje datová schránka nebo jen datová schránka. Datové schránky mění způsob doručování úředních dokumentů pro právnické i fyzické osoby. Pomocí datové schránky je možno nyní zasílat dokumenty elektronicky přímo do "rukou" (samozřejmě těch elektronických rukou) orgánům veřejné moci a institucím a také je od nich přijímat. Přijímat tedy až poté co se ověřeně pomocí jména a hesla, které si musíte vyřídit na úřadu České pošty nebo jakémkoliv místě Czechpoint, přihlásíte.

 

Datová schránka a přihlášení jménem a heslem

A jak se do datové schránky přihlásit? Datová schránka resp. oficiální webové stránky pro tuto službu jsou rozděleny na dvě části. První část, ta informační je na adrese https://info.mojedatovaschranka.cz , kde naleznete rozsáhlé informace o tom, co to datováschránka je, pro koho je povinná, pro koho je datováschránka dobrovolná, atd. Prostě informační web o datových schránkách a detailně se zde také píše o tom, jak se do datové schránky přihlásit jménem a heslem, ale my to tady vezmeme zjednodušeně a stručně :-)

 

 

Moje datová schránka

Druhým samostatným webem a již oficiálním místem pro přihlášení se k datové schránce je web https://www.mojedatovaschranka.cz . Na této webové adrese se můžete přihlásit do své datové schránky za pomocí uživatelského jména a hesla. Přihlášení do datové schránky jménem a heslem je velice jednoduché. Při zakládání datové schránky na České poště nebo na jakémkoliv místě Check point dostanete přidělené úživatelské jméno a heslo. Ty si musíte zapamatovat, ted alespoň co se týká uživatelského jména, protože to je unikátní a nejde změnit. Heslo lze změnit po přihlášení přímo v Datové schránce. Tyto přidělené údaje tedy vepíšete do příslušných polí pro přihlášení se do Datové schránky. Následně, než celé přihlášení potvrdíte je nutné opsat bezpěčnostní kód z obrázku, který se nachází pod přihlašovacími boxy. Jakmile je tento obrázek správně opsán do příslužného pole, kliknete na tlačítko přihlásit se a dostanete se do svého účtu Datové schránky.

 

Přihlášení jménem a heslem

Datová schránka přihlášení jménem a heslem

Takto vypadá oficiální přihlášení k datové schránkce jménem a heslem na webu https://www.mojedatovaschranka.cz

 

Informace o datové schránce

Moje datová schránka - informaceA takto vypadají webové informační stránky o Datové schránce. Mimo jiné zde najdete také podrobný popis toho, jak se k datové schránce přihlásit jménem a heslem.