Vinylová podlaha do kuchyně - značka ideál

Převod VHS kazet, 8mm filmů, diapozitivů a negativů

Jak udělat, Jak na to
01.06.2022

Myslíte si, že do kuchyně patří jedině dlažba? Vyvedeme vás z omylu a prozradíme vám, proč se v moderních kuchyních stále více uplatňují elegantní vinylové podlahy.

Trendy se mění a to platí nejen o vzhledu a vybavení kuchyně, ale i o podlahových krytinách, které se do těchto prostor pokládají. Dříve možná platilo, že klasická dlažba je pro podlahy v kuchyni nejlepší, protože je odolná a jednoduše se uklízí. Dnes už ale existují i jiné a mnohem vhodnější materiály. Jedním z nich je právě vinyl a jeho stále větší obliba ukazuje, že vinylové podlahy jsou opravdu něco, co stojí za pozornost.

Vlastnosti vinylu, které jsou pro kuchyni velkým plusem

V kuchyni jistě oceníte především praktičnost, protože během vaření i servírování se mohou stát drobné nehody, jako je vylitá tekutina, spadlý příbor nebo hrnec i drobky všude po podlaze. Vinylové podlahy jsou na všechny tyto nástrahy připraveny. Jejich odolný povrch se jen tak nepoškodí, dá se snadno setřít i vyluxovat. Právě proto, že se v kuchyni často setkáte s vylitou tekutinou, jsou vinylové podlahy ve většině případů voděodolné (ty lepené stoprocentně, u plovoucích vinylových podlah to chce voděodolný zámkový spoj). Pokud se přeci jen obáváte, že vaše kuchyňské prostředí je poněkud drsnější, poohlédněte se po SPC vinylových podlahách s pevným kompozitním jádrem, které mají oproti klasickým podlahám z vinylu zvýšenou stabilitu. SPC vinyl Rigid se vyznačuje vysokou odolností, 100% odolností vůči vlhku a odolností vůči vysokým teplotám. Je vhodný pro podlahové vytápění a snadno se udržuje.

Vinylová podlaha

Spojujete kuchyni a obývák? Udělejte si pohodlí podle vašich představ

Jak už bylo řečeno, doba jde kupředu a stále častěji se objevuje trend, kdy se propojuje prostor kuchyně a obýváku. V tomto případě je důležité, aby byla podlaha nejen praktická, ale také krásná a příjemná. Kombinovat měkký koberec a tvrdou dlažbu nebo lamino je nepraktické. Vinyl ale dokáže nabídnout příjemně měkký a teplý povrch, který se hodí do kuchyní i do obývacích pokojů. Navíc nabídka dekorů uspokojí i ty, co touží po designovém interiéru a vinylová podlaha položená do kuchyně i obýváku celý prostor opticky zvětší a sjednotí. Pokud chodíte rádi doma naboso nebo pokud jste zimomřiví, můžete si pod vinylové podlahy položit i podlahové vytápění.

Vinylové podlahy jsou zkrátka multifunkční podlahovou krytinou, která se dokáže přizpůsobit nárokům moderní doby, vyžadující odolnost, praktičnost i krásný vzhled.

Náš tip: Nabídku klasických i SPC vinylových podlah najdete u společnosti Plancher, která se specializuje na prodej i pokládku vinylových podlah.