Rekvalifikační kurzy jsou nadějí pro nezaměstnané

Převod VHS kazet, 8mm filmů, diapozitivů a negativů

Jak udělat, Jak na to
15.01.2021

Trend růstu nezaměstnanosti se šplhá postupně nahoru, velká část zaměstnanců tak pociťuje obavy o svou budoucnost. Úřad práce ČR evidoval ke konci roku 2021 celkem 291 977 uchazečů o zaměstnání. Aktuálně je nezaměstnanost okolo 4 %, v některých městech ale již nad 6 % a čísla nejsou konečná ani zdaleka.


 

Změna profese je tou nejlepší možností u lidí bez práce

Jestliže jsou lidé krátce bez zaměstnání a hledají novou pracovní příležitost, je velká šance, že ji naleznou. Volných míst je stále dostatek. Problém však nastává u profesí, u kterých je najití dalšího pracovního uplatnění velmi nízká. Šance na to, že v současnosti získáte místo v oblastech, jako jsou cestovní ruch, hotelnictví, gastronomie a jiné služby, je téměř mizivá.

V tuto chvíli přichází na řadu smíření se situací a musí padnout rozhodnutí, co dál. Změna profese se může zdát tím nejlepším možným řešením. Např. pokud se rekvalifikujete na účetní, máte velkou šanci, že najdete zaměstnání v malých i velkých společnostech. Kurzy účetnictví stoupají na oblibě na nabízí jistotu nadčasového oboru.

0,9 zájemců na 1 volné pracovní místo

Na první pohled to vypadá dobře, ale většina nabízených pozic není příliš atraktivních, případně firmy nabízejí málo peněz a vyžadují vysokou náročnost. Nezaměstnanost se zatím drží na rozumných číslech, s dlouhodobými restriktivními opatřeními, které neberou konce však některé firmy, které drží svůj provoz zuby nehty, nakonec neobstojí. Počítejme také s tím, že na jaře přibyde velké množství studentů, kteří budou hledat práci jako čerství absolventi.

Programy na zvýšení kvalifikace

Naštěstí existují dotační programy, které nabízejí možnost proplacení dalšího vzdělání lidem, kteří jsou v evidenci na úřadě práce. Další možností jsou firmy, které jsou ochotni své nové pracovníky rekvalifikovat na jejich náklady. A pořád máte možnost si kurz zaplatit ze své kapsy a absolvovat např. kurz účetnictví v Praze či v dalších městech po celé České republice. V každém případě se vám to vyplatí!

Kvalitní rekvalifikační kurzy jsou zaměřené na praxi

Vybírejte opravdu kvalitní rekvalifikační kurzy účetnictví. Jen tak budete mít jistotu, že se opravdu naučíte něco nového. Najděte si na webu vzdělávací společnosti veškeré informace a prostudujte si je. Zajímejte se o délku kurzu, místo a den konání, zda je akreditovaný a kdo jednotlivé lekce vyučuje. Pročtěte si i reference od bývalých studentů – zda byli spokojení, jestli našli uplatnění, případně za jak dlouho.

 

Tip! Vyzkoušejte přehledný vyhledávač rekvalifikačních kurzů po celém Česku. Stačí zadat na stránkách https://rekvalifikacnikurzy.cz do vyhledávacího pole např. rekvalifikace Plzeň a ihned uvidíte nejbližší kurzy v daném městě.

Jak se stát dobrou účetní?

Pro výkon profese účetní nemusíte mít vysokoškolské vzdělání. Abyste byli dobří v oblasti účetnictví, postačí vám výuční list, odhodlání a chuť učit se novým věcem. A jaké vlastnosti by měla mít dobrá účetní? Rozhodně by měla být spolehlivá a pečlivá. Přece jen bude mít velkou odpovědnost za finanční operace svých klientů.

Jaká je náplň práce účetní?

Mezi povinnosti účetních, kteří pracují pro firmy či jednotlivce patří zejména: vedení účetních knih, příprava účetní závěrky, účtování běžných výdajů, příprava a zadání bankovních převodů, výpočet rezerv a daní.