Recyklace

Převod VHS kazet, 8mm filmů, diapozitivů a negativů

Jak udělat, Jak na to
22.06.2020

Recyklace je v dnešní době velmi často skloňované slovo. Chceme recyklovat náš domácí odpad, třídíme ho na papír, plasty a sklo. Třídí také velké firmy, z pohledu ekologie je to pro naši zemi to nejlepší, co můžeme udělat. Ale co s plasty, které se tímto způsobem vytřídí?

Recyklace plastů

Naše společnost EF Recycling se zabývá recyklací plastů.

Co to vůbec recyklace plastů je a jak se provádí?

Jedná se o proces renovace zbytkových nebo odpadních plastů a vytvoří se z nich materiál, který je následně použitý pro výrobu dalších produktů. Jedním z příkladů recyklace je přeměna plastových láhví na jejich následné odlévání ve formě například nábytku.

EF Recycling vykupuje netříděný plastový odpad, který se nejprve ručně třídí a pak se drtí a regranulují do finálních výrobků. Plasty, které regranulujeme jsou například HDPE, LLDPE, PP, EPS a mnoho dalších. Regranulát se pak dá použít v různých provozech a tak se velice ušetří na vstupních materiálech. Kvalita a zpracovatelnost je opravdu vysoká. Produkty, které se pak z regranulátu vyrábí, mají stejnou kvalitu, využitelnost a životnost jako původní plasty. Zároveň mají tyto produkty, které jsou vyrobené z regranulátu, označení, že jsou vyrobené z ekologického recyklovaného materiálu.

Plasty také drtíme na frakce podle požadavků našich zákazníků.

 

Recyklace plastů EF Recycling

Výkup kovů

Naše společnost EF Recycling se zabývá ale kromě výkupu a regranulace plastů také výkupem kovů. Spolupracujeme s přímými zpracovateli kovového odpadu. U nás lze tedy vykoupit mnoho odpadního materiálu a tím přispět k jeho ekologické likvidaci a recyklaci.

Cílem naší společnosti je snížit ekologickou zátěž, kterou plastové a kovové odpady způsobují.

Odborné poradenství

Kromě výkupu plastů a kovů se zabývá spol. EF Recycling také odborným odpadovým poradenstvím. Nabízíme environmentální přezkoumání, jako je environmentální audit nebo ekologický audit, zpracujeme a zavedeme dokumentaci systému, zajistíme nezávislé certifikační organizace.

Mezi další služby patří činnosti externího ekologa, který sladí Vaše podnikatelské aktivity s právními požadavky a předpisy v oblasti životního prostředí. Nabízíme dlouhodobé i trvalé externí spolupráce, kontroly, konzultace v oblasti odpadového hospodářství, ochrany ovzduší, v oblasti vodního hospodářství nebo prevence havárií nebo nakládání s obaly nebo chemickými látkami.

Pokud máte jakékoliv dotazy, týkající se některých z těchto oblastí, kontaktujte nás, EF Recycling a domluvte si s námi schůzku.